Radosne witanie


   22 i 23 grudnia w kościele pw. Zwiastowania NMP w Pączewie atmosfera uroczystego oczekiwania zmieniła się w atmosferę radosnego witania.

   W kościele pojawiły się choinki. W takim, już świątecznym, klimacie 22 grudnia odbył się Konkurs Lampionów Adwentowych. Jak powiedział o symbolice światła papież Benedykt XVI: "Oto rodzi się Boże Dziecię jako wschodzące światło, które wskaże ludziom drogę zbawienia. To światło dobra - które zwycięży zło, miłośći - która pokona nienawiść, życia - które zwycięży śmierć". I tak, na koniec mszy w naszym kościele, przy zgaszonym świetle i śpiewie "Oto Pan Bóg przyjdzie..." dzieci zaprezentowały światełka, którymi przez cały adwent oświetlały kościół. Pojawił się kłopot. Ponieważ wszystkie lampki były bardzo ładne, jury miało problem z wyborem tej najpiękniejszej. W związku z tym przewodniczący - ksiądz proboszcz Jan Rzepus - ogłosił, że wszystkie lampiony zdobywają pierwsze miejsce! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę po czekoladzie.

    23 grudnia w naszym kościele odbyła się ostatnia msza roratnia połączona z poświęceniem szopek, które dzieci pieczołowicie składały z otrzymywanych elementów. Na choinkach zawisły lampki i bombki. Przed ołtarzem pojawiło się Betlejem oczekujące na Pielgrzymów. Ksiądz zdementował informacje, jakoby to Mikołaj czy Gwiazdor przynosił prezenty w wigilijny wieczór. Te podarki są od Małego Dzieciątka Jezus, które chce nam podziękować za oczekiwanie na Jego przyjście. W chomilii ksiądz podkreślił wagę wiary w świętych obcowanie. Zaakcentował pierwiastek oczekiwania i nadziei w życiu ludzkim.

   Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Barbara Dembek-Bochniak

"Tygodnik Parafialny" nr 1 z 01.01.2006