"WIEM, BO CZYTAŁEM"


   Dnia 12.05.2006 r. po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej w Pączewie odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt.: "Wiem, bo czytałem".

   W turnieju brał o udział pięć szkół podstawowych: PSP Bobowo, PSP Lubichowo, PSP Mirotki, PSP Wielki Bukowiec oraz PSP Pączewo.

    Wszystkich uczestników z opiekunami przywitała p. dyrektor Katarzyna Błaszak, a chwilę później p. Monika Jerkiewicz, która prowadziła Turniej. Drużyny składały się z 6 zawodników z kl. IV-VI, natomiast jury składało się z opiekunów zawodników, a przewodniczącą została p. Krystyna Rompa z Gminnej Biblioteki w Pączewie.

   Cały turniej składał się z 10 etapów: pytań dotyczących wybranych lektur klas IV-VI, konkurencji sportowo-sprawnościowych, zadań z rekwizytami, licytacji pytań, pracy plastycznej oraz "zgaduj-zgaduli", która budziła największe zainteresowanie publiczności. Ta konkurencja oparta była na lekturze: "Ania z Zielonego Wzgórza", w której główna bohaterka omylnie poczęstowała przyjaciółkę winem porzeczkowym. Zadaniem uczestników było rozróżnienie z zawiązanymi oczami zawartości poszczególnych naczyń z herbatą, kawą, wodą, cukrem, mąką.

   Atmosferę imprezy podgrzewała publiczność PSP z Pączewa, dla której ten turniej był na pewno świetnym sprawdzeniem i powtórzeniem wiadomośći.

   Przed ogłoszeniem wyników zaproszono wszystkich na poczęstunek: herbatę, słodycze i pyszną drożdżówkę. Kiedy wszyscy się już posilili p. dyrektor ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody: I miejsce - PSP Wielki Bukowiec, II miejsce PSP Pączewo, III miejsce - PSP Lubichowo, IV - miejsce PSP Mirotki, V miejsce - PSP Bobowo.

   Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom, ich opiekunopm, gościom, sponsorom: p. wójtowi E. Makile, p. K. Rompa z Gminnej Biblioteki w Pączewie, p. M. Szulist - kierownikowi piekarni GS w Skórczu, Radzie Rodziców PSP Pączewo, oraz zaprosiła na kolejny Międzyszkolny Turniej Biblioteczny, który odbędzie się już za rok.

Agnieszka Szańca

"Tygodnik Parafialny" nr 28 z 28.05.2006