DRUŻYNA PIŁKARSKA MINISTRANTÓW Z PARAFII PĄCZEW0
W zdrowym ciele zdrowy duch! Wie to pączewski duszpasterz ks. Ireneusz Nowak! Z jego inicjatywy powstała parafialna drużyna piłkarska! W piątkowe popołudnie 29 maja 2009 roku ministranci z Pączewa i z Wolentala stawili się na pierwszym zgrupowaniu. Za pieniążki zgromadzone z datków zebranych w czasie kolędowania ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak zorganizował dla każdego ministranta piękny strój sportowy! Na koszulce, na wysokości lewej piersi umieszczone jest logo parafialne, na plecach numerek i własne nazwisko ministranta! Oto jak pięknie prezentuje się nasza drużyna! Szczęśliwym posiadaczem koszulki z nr 1 jest sam ksiądz proboszcz!

Na murawę wybiegli prawie wszyscy ministranci. Padło aż 9 goli! Wokół boiska szkolnego zgromadzili się kibice: rodzic, koleżanki i koledzy naszych młodych piłkarzy. Kapitanem drużyny obwołano najstarszego ministranta Pawła Kittę. Trenerem mianowano ks. Ireneusza. Ksiądz proboszcz roześmiał się na to i powiedział, że jest raczej menedżerem naszej drużyny. Ksiądz proboszcz posiada znakomite referencje! Ma bogate doświadczenie sportowe! Jest maratończykiem! Tak, tak, biegał (dobiegając do mety) w maratonach, to jest na dystansie 42 km 195 metrów! Będąc jeszcze diakonem w seminarium w Koszalinie ksiądz czynnie uprawiał sport. Co roku odbywały się tam rozgrywki piłkarskie między profesorami seminarium a diakonami. Za czasów studiów ks. Ireneusza do tej konkurencji dołączono drugą: 6-osobową sztafetę dookoła seminarium - i właśnie inicjatorem jej organizacji był ks. Nowak! Takiego mamy w parafii Pączewo księdza trenera-menedżera!

Jaki jest cel i jakie są plany drużyny piłkarskiej ministrantów z parafii Pączewo?

Cel: zorganizować młodzieży czas wolny, dostarczyć sposobności do poprawy kondycji zdrowotnej, poprawić relacje i więzi w grupie, zachęcić do wstąpienia w szeregi ministrantów (każdy sumienny ministrant ma szansę otrzymać taki piękny strój i występować w barwach drużyny; wiek bez ograniczeń), pokazać, że bycie ministrantem czy też osobą duchowną wcale nie ogranicza człowieka - być może ktoś z młodych ludzi poczuje właśnie powołanie do kapłaństwa i pracy z młodzieżą!

Plany a raczej zaproszenie: docelowe powstanie parafialnego klubu sportowego, powstanie ligi piłkarskiej drużyn ministranckich, albo po prostu rozgrywanie meczów towarzyskich z drużynami z innych parafii lub z innymi amatorskimi ugrupowaniami młodzieżowymi.

Dlatego też w imieniu ks. proboszcza Ireneusza Nowaka oraz ministrantów

ZAPRASZAMY

drużyny piłkarskie ministrantów z pobliskich parafii lub inne amatorskie młodzieżowe drużyny piłkarskie do rozgrywania meczów towarzyskich z drużyną piłkarską ministrantów z parafii Pączewo!

Chętne ekipy proszone są o kontakt z trenerem-menedżerem naszej drużyny ks. proboszczem Ireneuszem Nowakiem.

Formy kontaktu oraz więcej zdjęć z pierwszego meczu - na stronie www.ppaczewo.pelplin.opoka.org.pl

Barbara Dembek-Bochniak


Tygodnik Parafialny; nr 22 (947); 07.06.2009