Z ŻYCIA PARAFII PĄCZEWO
2 maja, jak co roku w okolicach świętego Floriana, w pączewskim kościele wspólnie modliliśmy się na uroczystej mszy świętej w intencji strażaków z OSP w Pączewie i w Wolentalu. Ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak poświęcił figurę patrona strażaków i przekazał ją na ręce pana Henryka Kozery z OSP w Wolentalu. Ksiądz żartobliwie powiedział, że na razie remiza strażacka w Wolentalu jest mała, to i figurka niewielka, ale jak juz będzie remiza większa, to i zakupi się figurę słuszniejszych rozmiarów. Ksiądz serdecznie podziękował wszystkim strażakom za uświetnianie świąt kościelnych i wyraził nadzieję dalszej, równie owocnej współpracy.

Jak co roku zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Niektórzy strażacy z OSP w Pączewie prezentują się na nim w nowych, letnich mundurach.

Na mszę świętą licznie stawiły się dziewczęta i młodzież męska z naszych parafialnych młodzieżówek OSP, wszyscy poubierani w mundury polowe.

Po mszy świętej strażacy udali się na cmentarz, aby zapalić znicze tym strażakom, którzy pełnią już służbę w Niebie. W tym roku dołączył do Nich długoletni komendant OSP w Pączewie pan Albin Falgowski.

       

***

Witam Cię Jezu kochany, z największą witam radością,
Jesteś już w moim sercu, z prawdziwą Bożą Miłością.
Wziąłeś mnie swoje dziecko, w Swoje ramiona Najświętsze,
I karmisz Białym Opłatkiem, dla mnie to szczęście największe

3 maja w Święto Matki Boskiej Królowej Polski, w Niedzielę Jezusa Dobrego Pasterza 14 dzieci z parafii Pączewo po raz pierwszy przyjęło do swojego serduszka Pana Jezusa!

Jak zauważył ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak, w naszym kościele było widać, słychać i czuć bardzo świąteczną atmosferę. Dzieci w białych albach, elegancko ubrani goście, odświętny wystrój kościoła, pięknie odczytane teksty, odśpiewane piosenki (momentami nasze pierwszokomunijne dzieci słychać było głośniej, niż pozostałych zebranych w kościele) oraz zapach kadzidła... W homilii padł apel do rodziców dzieci by pamiętali, że to oni są najważniejszymi i najlepszymi Dobrymi Pasterzami, wychowawcami. Ksiądz życzył, aby Pan Jezus zawsze przebywał w serduszkach naszych drugoklasistów. Na końcu mszy świętej dzieci rymowankami podziękowały księdzu proboszczowi, rodzicom i pani katechetce.

Oby życie dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą było tak jasne i piękne jak pogoda w dniu przyjęcin...

Barbara Dembek-Bochniak
Tygodnik Parafialny; nr 18 (943); 10.05.2009