NABOŻEŃSTWA MAJOWE W WOLENTALU - REAKTYWACJA


   W zeszłorocznym październikowym numerze "Tygodnika Parafialnego" pisaliśmy o nabożeństwach różańcowych organizowanych w świetlicy w Wolentalu. Pani katechetka Anna Schroeder wspominała wtedy z rozrzewnieniem o nabożeństwach majowych przy figurze św. Rocha, które z obawy o bezpieczeństwo dzieci zaprzestano organizować od kiedy zrobiono ulicę do Czarnegolasu.

   I oto miło nam poinformować, że w tym roku spotkania majowe dla dzieci przy figurze św. Rocha odbywały się ponownie! W pogodne majowe popołudnia dzieci pod opieką pani katechetki lub zastępującej ją Agnieszki Kitta odmawiały Litanię Loretańską i śpiewały piosenki maryjne. Spotkania kończyły się "Iskierką": dzieci stojąc wokół figury, trzymając się za ręce śpiewały :"Dobrze, że jesteś (3x), co by to było, gdyby Cię nie było...".

   I choć początki były trudne, to "Kto we łzach sieje, w radości żąć będzie" - pani Anna pociesza się tymi słowami mając nadzieję, że w przyszłym roku na nabożeństwach majowych rozmodlonych dzieci będzie coraz więcej.

Barbara Dembek-BochniakTygodnik Parafialny; nr 22 (895); 01.06.2008