SPOTKANIE WIGILIJNE SENIORÓW Z WOLENTALA
Niezmiernie cieszy fakt, że po raz kolejny lokalna społeczność Wolentala pokazała, że potrafi harmonijnie współdziałać. Trzy pokolenia mieszkańców tej wsi udowodniły, że w dzisiejszych zaganianych czasach, przy odrobinie dobrych chęci możliwe jest stworzenie okazji do wspólnego spędzenia miłych chwil i zacieśnienia relacji sąsiedzkich...

8 grudnia 2007 roku, po dziesięcioletniej przerwie w Wolentalu odbyło spotkanie wigilijne seniorów. Zorganizował je sołtys wsi Sławomir Czechowski przy współudziale niezawodnych gospodyń z Wolentala. Sołtys rozesłał zaproszenia, gospodynie zajęły się poczęstunkiem a katechetka Anna Schroeder stroną artystyczną.

Na zaproszenia odpowiedziało około 50 osób! W świątecznie udekorowanej sali stoły uginały się od owoców oraz smacznych, domowych wypieków gospodyń.

Seniorów przywitał sołtys. Wszyscy zebrani, zarówno panie współorganizatorki, goście, jak i sołtys byli usatysfakcjonowani faktem, że po tylu latach, tak licznie udało się spotkać w tym wyjątkowym czasie - przed Bożym Narodzeniem. Honorowym gościem spotkania był wójt gminy Skórcz pan Erwin Makiła, który złożył seniorom świąteczne życzenia.

O wyjątkowy nastrój spotkania zadbała młodzież z Wolentala. Grupa dziewcząt pod opieką Anny Schroeder przygotowała i przedstawiła kompozycję utworów bożonarodzeniowych. Odśpiewana w finale pieśń: "Przekażcie sobie znak pokoju" spowodowała, że w niejednym oku zakręciła się łza, odżyło niejedno wspomnienie...

Po tak uroczystej części spotkania wszyscy podzielili się opłatkiem. Śpiewom kolęd nie było końca...

Opracowała: Barbara Dembek-Bochniak
Zdjęcie: Anna SchroederTygodnik Parafialny; nr 50 (871); 16.12.2007