DOŻYNKI POWIATOWE 2007

      Już 1 września społeczność powiatu starogardzkiego obchodziła Święto Plonów. To ewenement, gdyż nie odbyło się jeszcze wiele dożynek gminnych. Dożynki Powiatowe w Smętowie Granicznym (pierwsze w województwie) rozpoczęły się mszą dziękczynną koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza Zdzisława Osińskiego. Oprawę muzyczną mszy tworzyła między innymi Schola Emmanuel z Lalków (to ta, która występowała gościnnie w kościele w Pączewie pod koniec stycznia).

     Jednym z punktów programu było wręczanie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursów "Wieniec dożynkowy" oraz "Piękna wieś". Władze gminy Skórcz do rywalizacji w pierwszym turnieju wytypowały wieniec dożynkowy autorstwa mistrzyń z Koła Gospodyń Wiejskich w Pączewie. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę! Pączewski wieniec reprezentujący gminę Skórcz zwyciężył konkurs, jest zatem najpiękniejszym wieńcem w powiecie.

     Pączewo odniosło również sukces zdobywając drugie miejsce w powiecie w konkursie "Piękna wieś".

     Paniom z KGW w Pączewie gratulujemy kolejnego sukcesu. Brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do tak wysokiego wyróżnienia w "Pięnej Wsi".

Barbara Dembek-Bochniak

Tygodnik Parafialny; nr 36 (857); 9.09.2007