RÓŻANIEC NA KOMÓRKĘW gazecie "Metro" 26 października 2007 roku ukazał się artykuł "I odpuść nam SMS-em" o aplikacji na telefony komórkowe, wspomagającej odmawianie różańca.
Autorem programiku jest Artur Polit. Program można za darmo pobrać przez WAP lub z komputera przez kabel/Bluetooth/IrDA. Zajmuje 10kB.

Jak działa?

Zamiast przesuwać w palcach koraliki, wciska się przycisk w telefonie. Po każdej zdrowaśce aparat informuje na wyświetlaczu, na którym koraliku jesteś, a po każdym dziesiątku wibruje, co oznacza, że pora na "Chwała Ojcu". Na początku odmawiania różańca telefon przypomina, aby wybrac intencję, w jakiej chcesz się modlić. Cały czas wyświetlane są treści kolejnych modlitw. Można wybrać tajemnice, które chcemy odmawiać. Dzięki tej aplikacji można też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Oczywiście z aplikacji nie wypada korzystać w kościele, podczas liturgii...

APLIKACJĘ POBIERZESZ Z TEJ STRONY http://www.artur.nsm.com.pl/mobilka/?id=15363


Jak twierdzi autor aplikacji: "Jeśli mój pomysł może pomóc w modlitwie chociaż garstce ludzi, to warto spróbować".
Plusem jest dyskrecja - można odmawiać różaniec w podróży, czekając w kolejce do lekarza... Wiele osób nosi telefon zawsze ze sobą, niekoniecznie pamiętając o różańcu. Korzystając z różańca w telefonie można przypomnieć sobie treści tajemnic lub samych modlitw, jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z medytacją różańcową. To sposób uzupełnienia tradycyjnego różańca.
Pomysł i aplikacja uzyskały pochlebne opinie wielu osób duchownych (równiez o uznanym autorytecie).

Pomysł elektronicznego różańca został już zrealizowany i ma sporo zwolenników w Hiszpanii. Tam przyjął on formę breloku z przyciskami, diodami i wibracjami.

HISZPAŃSKI BRELOK Rosario electrónico http://www.inventoseinventores.com/index.php?grupo=detalles_inventor&id=73

Katolicka Agencja Informacyjna poinformowała na swojej stronie www o popularności włoskiego różańca elektronicznego.

WŁOSKI RÓŻANIEC ELEKTRONICZNY Il rosario digitale http://www.prexcompany.com/